вівторок, 11 вересня 2012 р.

Піснею служив Господу й Україні


                                                                   "... що найкращого є
                                                                   В серці й мислі народу мойого,
                                                                   в твоїх звуках, як в арфі
                                                                   безсмертній жиє
                                                                  й дожива воскресіння нового..."
Богдан Лепкий

Маестро Ярослав Бабуняк, уродженець села Вербів, що на Бережанщині, понад півстоліття проживав у Великобританії (Манчестері), далеко від рідної землі, але всі ці роки був душею з Україною і з Богом у серці - залишився талановитим маестро, визначним українським хоровим диригентом.
Народився Ярослав Бабуняк 2 січня 1924 року у селі Вербів, Бережанського району. Мати Ольга, родом зі Львова, своїми колисковими дала Ярославу перші уроки співу. Батько, Ілярій Бабуняк, уродженець села Тростянець цього ж району, знаний як палкий патріот України, активний просвітянин, колишній січовий стрілець, директор Вербівської школи, засновник та диригент церковного чоловічого хору села Вербів у 20-30-х роках.

Освіту Ярослав здобував у Вербівській школі, а продовжив навчання разом з сестрою Іриною в Бережанській гімназії, куди у 1930-1940 рр. було переведено професора співу.

На довгі роки доля розлучила Ярослава з рідним селом...
Життя, мов та сорочка, яку вишивала юна вербівчанка Катря для сестри його Ірини, бавлячи малого Славка, мережило яскраві і темні дні, місяці, роки розлуки з рідною землею...

І лише в червні 1995 року відбулася перша подорож на Батьківщину -  Україну, в дороге серцю село - не самого, а зі всім своїм мистецьким багатством - з хором "Гомін".


Лише тоді Ярослав мав змогу вклонитися рідній землі, вклонитися рідному селу, притиснути до своїх грудей тих, хто няньчив його в далекому дитинстві і всі ці роки пам'ятав і любив його, наче рідного сина.



Хоч згасло його життя та ім'я  ЯРОСЛАВА БАБУНЯКА яскраво світитиме в сузір'ї видатних українських митців та ніколи не згасне в нашій пам'яті.

четвер, 6 вересня 2012 р.

Барви літа очима студентів

Перші акорди золотої, чарівної осені виграють в повітрі, але в пам'яті нашій ще зринають літні сонячні дні з незабутніми враженнями. Бо ж у літа спектр барв безмежний. І найчуттєвіше на них реагували творчі натури, особливо молоді. Як цей спектр переломлювався у відчуттях студентів Віталія Шупляка (сина відомого Олега Шупляка - українського художника, педагога, члена НСХУ) із Львівської національної академії мистецтв і Павла Запотоцького із Тернопільського медичного державного університету можна побачити у виставковому залі ДІАЗ. Виставка експонуватиметься до 10 вересня.

Хлопці влаштували свої перші персональні виставки. Ідею подала керівник табору відпочинку "Край" Галина Проців, на очах якої постли і живописні роботи Віталія Шупляка, і фотоетюди Павла Запотоцького.

Херсонес



Бухта
















Було це в Криму, на  березі Чорного моря, де вже декілька років відпочивають бережанські діти. На цей раз підібралася група різносторонньо талановитих особистостей, і на завершення таборування вони влаштували і виставку, і музичний вечір. Глибоко вражена і захоплена побаченим, Галина Петрівна не могла затаїти відкритих талантів і не запропонувати їм представитися у рідному місті.

Всього на виставці 30 живописних робіт, з них 13 олійних.
Варто побачити і зачаруватися!